Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Tak samo jak zmieniają się trendy w modzie, zmienia się moda na paznokcie. Po ciemnych czerwieniach i burgundach nadchodzi czas na pastele i piękne lakiery w kolorze nude. Dzisiaj pokażę Wam jak zrobiłam moje wielokolorowe paznokcie.

Jestem posiadaczką bardzo delikatnych paznokci, dlatego nie mogę stosować ani lakierów hybrydowych, ani żelowych. Po kilkakrotnym ich użyciu moje paznokcie niestety przypominały papier i musiałam szybko z nich zrezygnować. Z kolei zwykłe lakiery utrzymywały się u mnie bardzo krótko, co również mi przeszkadzało i zmotywowało mnie do stworzenia własnej alternatywy. Tak więc odkryłam mój sposób na malowanie paznokci, które utrzymują się u mnie 7 dni! Zapraszam do lektury

  1. Na wypiłowane i wypolerowane paznokcie nakładam jedną, bądź dwie cienkie warstwy odżywki. Ja używam Eveline Diamond hard and shiny nails. Po jej użyciu moje paznokcie stają się bardzo twarde i nie rozdwajają się. Kolejnym etapem jest pomalowanie jednej warstwy jasnym lakierem z Golden Rose z serii Prodigy Gel. Te dwa produkty stanowią idealną bazę dla innych, kolorowych lakierów. Dzięki temu połączeniu mam pewność, że lakier będzie się trzymał naprawdę długo.
  2. Teraz nadaję koloru. Zdecydowałam się na użycie czterech różnych lakierów, z których większość pochodzi z Golden Rose: nudziak Ice Color nr 120, połyskujące srebro dające efekt podobny do metal mix z Indigo to Rich Colour nr 20 oraz szarość Ice Chick nr 58. Mleczny kolor to French Nail Enamel nr 1 z firmy Bell. Całość maluję dwa razy, aby uzyskać maksymalne krycie.
  3. Na koniec, gdy lakier odpowiednio wyschnie stosuję Prodigy Gel Top Coat również firmy Golden Rose. Czasem nakładam drugą warstwę tego topu, jednak tym razem pomalowałam tylko raz.

Przyznaję, jest to czasochłonne, jednak lakiery z Golden Rose schną bardzo szybko. Dzięki takiej technice mam pewność, że manicure utrzyma się 7 dni, a w ciągu tygodnia nie pojawią się odpryski i nie będą potrzebne żadne poprawki.

Mam nadzieję, że mój tutorial się Wam spodobał. Miłego dnia kochane !

 

wiosenny manicure

Zapisz