Sukienki sportowe – wygląda na oksymoron. Sportowa sukienka nadaje się najwyżej dla tenisistki na kort 🙂 W końcu sukienka kojarzy się ze strojem eleganckim, kobiecym, a sport już niekoniecznie jest elegancki – stawia raczej na wygodę ubrania. Jednak projektanci połączyli te dwie sprawy i wyszły bardzo fajne modele sukienek sportowych.

Po pierwsze charakteryzują się fasonem: mamy raczej luźne formy, nieobcisłe, pozostawiające dużą swobodę ruchu i wygodę. Pojawiają się obszerne, całkiem funkcjonalne kaptury. Detale podkreślają sportowy, nieformalny charakter: mamy surowe wykończenie (czyli właściwie jego brak) krawędzie materiału nie są obszyte, często naturalnie się strzępią; wszyte sznurki i troczki służące do dopasowania sukienki do figury lub po prostu dla „efektu”; ściągacze i obszerne kieszenie, których nie ma w „eleganckich” sukienkach.

Po drugie materiał z którego są uszyte: to najczęściej dzianiny bawełniane, typowo „dresowe” materiały lub cienkie delikatne jak na zwykłe koszulki.

Połączenie tych dwóch cech daje nam sukienki wygodne, z dobrej jakości materiału nadające się do bardzo wielu stylizacji. Wbrew pozorom nie muszą to być sportowe buty i torba. Odpowiednio dobrane szpilki i torebka „zrobią” rewelacyjny, nieoczywisty look. I niekoniecznie jest on zarezerwowany dla nastolatek preferujących zwykle sportowy styl, tam gdzie nie obowiązuje dress code można sportową sukienkę założyć do pracy.

Poniżej zdjęcia sportowych sukienek jakie znajdziecie w naszym butiku: są sukienki sportowe z kieszeniami, bawełniane sukienki z kapturem, z ciekawymi sznurkami, troczkami…

sukienka sportowa

bawełniana sukienka sportowa

sukienka sportowa z kapturem