Kiedy od okiennych szyb zaczynają odbijać się pierwsze promienie słońca, a otoczenie przybiera odcienie zieleni, większość pań zmienia swoją garderobę. Ciężkie, wysokie buty zastępują lekkimi balerinami lub sandałami, a wiele warstw ubrań przykrytych grubymi kurtkami- delikatnymi, przewiewnymi sukienkami.

No właśnie, jakie sukienki najlepiej przyodziać latem? Przede wszystkim zwiewne i wygodne! Letnia sukienka nie musi kojarzyć się z elegancją i drogimi, wyszukanymi materiałami. Powinna ona być wykonana z lekkiej bawełny lub innego materiału, który będzie mógł delikatnie się unosić i zapewniać ochłodę pod wpływem podmuchu letniego wiatru. Dlatego unikamy wówczas sukienek warstwowych. Niewskazane są tiule, które zapewniają estetyczny wygląd, ale niekoniecznie są synonimem wygody. Należy również trzymać się z dala od rękawów i opiętych sukienek. Przylegające do ciała ubranie nie zapewni przewiewu i spowoduje, że odczuwalna temperatura będzie jeszcze wyższa.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupu idealnej letniej sukienki jest jej kolor. Przede wszystkim trzeba zrezygnować z ciemnych, smutnych barw. Lato nie pora na depresję i okazywanie indywidualizmu przez mroczny styl, lepiej cieszyć się słońcem i manifestować pozytywny nastrój. Dlatego też unikalnym i sprawdzonym motywem na tę porę roku są kwiaty. Od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i doskonale wpisują w kanon delikatnego, romantycznego stylu. Choć każdego lata podobno modne są neonowe kolory, w przypadku sukienek lepiej postawić na subtelne pastele. Każda pani będzie wyglądać w nich dobrze, a w dodatku nie rażą tak jak mocne neonowe barwy.

Gdy już mamy wybraną sukienkę, warto pamiętać o odpowiednich dodatkach. Do tego typu stroju najlepsze będą espadryle, baleriny, subtelne, eleganckie sandałki lub klasyczne szpilki, które jednak nie zawsze równoznaczne są z wygodą i letnimi wyprawami. Obok lekkich butów królują stylowe kapelusze, materiałowe lub plecione torby, czy cienkie bransoletki nadające dziewczęcego uroku.

szara sukienka tunika na lato tunika ecru na lato letnia sukienka midi żółta2 sukienka mini na lato