Nie założę sukienki… bo jestem za gruba!

„Nonsens” – mówimy i podpowiadamy jak ukryć kilka zbędnych kilogramów. Wiele kobiet próbuje zamaskować swoje kompleksy obszernymi t-shirtami, workowatymi bluzami, czy spodniami o męskim kroju. Wyjście do teatru, opery, czy na imprezę staje się w takim wypadku mordęgą. Nie mam co na siebie włożyć, w co się schować, jak ukryć fałdki? Nic bardziej mylnego. Suknia może stać się naszym sprzymierzeńcem. Trzeba ją tylko umiejętnie dobrać. Poniżej, krótki przegląd podstawowych figur.

Ach te bioderka – typ sylwetki „gruszka”
Polecamy tradycyjne suknie, rozszerzone ku dołowi. Warto podkreślić górę kreacji, np. wymyślną, rzucającą się w oczy ozdobą, ekstrawagancko zarzuconym szalem, czy wzorzastym gorsetem. Tego rodzaju sztuczki pomogą wyeksponować zgrabną górę, biust, a odwrócą uwagę od bioder.

Krągły brzuch – typ sylwetki „jabłko”

Twoim sprzymierzeńcem jest klasyka. Powinnaś wybierać proste i luźne suknie, najlepiej z dekoltem w literę V. Modne teraz są marszczenia w pasie i cięcia pod biustem. Pozwolą Ci zapomnieć o „odstającym problemie”.

Ramionaaaa – typ sylwetki „marchewka”
Aby ukryć rozbudowane ramiona i wąskie talię oraz biodra, polecamy wybór sukni dwuczęściowych. Teraz tak modne są np. gorsety i spódnice. Wystarczy dobrać różne tkaniny i faktury. Warto 5 razy zastanowić się nad kolorem. Wzorzysty powinien być dół sukni, zaś góra możliwie najprostsza… bez dekoltów marszczeń i bufiastych rękawów. Narzutka a la bolerko ukryje szerokie ramiona.

Czas na – typ sylwetki „klepsydra”
Tak kobiece kształty nic, tylko podkreślać! Możesz sobie pozwolić na zaakcentowanie zgrabnej talii drapowaniami, klejnocikami, czy innymi drobiazgami, które przyciągną wzrok „tam, gdzie trzeba”. Ramiona, jeśli uważasz, że są zbyt obfite, narzuć np. jedwabny szal.

Panie filigranowe
Tak mówimy o „odejmowaniu”, a są przecież panie, które właśnie marzą o dodaniu, np. kilku centymetrów. Odkryjcie ramiona, pokażcie dekolt, a staniecie się optycznie wyższe. Na szczęście falbaniaste, długie suknie odchodzą do historii, one optycznie skracają sylwetkę. A jeżeli się na taką uprzesz, uratują Cię buty na wysokim obcasie.

Naszymi sprzymierzeńcami są liczne babskie gadżety, bielizna wyszczuplająca, modelujące rajstopy, odpowiedni fason, kolor, dekolt. Najważniejsze jest jednak dobre samopoczucie i dobranie sukni do osobowości. Reszta jest… dobrą zabawą!