Makijaż smokey eye jest modną propozycją na wieczór. Taki look świetnie sprawdzi się w czasie karnawału, ale w wersji z nieco jaśniejszymi kolorami nadaje się również na dzień.

Skupimy się na wieczorowej wersji: będziemy potrzebować dwóch lub trzech odcieni cienia do powiek. Najczęściej używany jest zestaw  szarości, czerni lub brązów. Można makijaż oka wzbogacić również złotym lub srebrnym cieniem (w kącikach oczu) połączenie czarnego ze złotem to jeden z panujących trendów.

Ponieważ nie jestem ekspertem, zasięgnąłem wiedzy u lepiej zorientowanych (w osobie wizażystki)  i tak mamy kilka kroków dzięki, którym wykonamy świetny makijaż na karnawał:

 1. Przygotuj skórę: użyj odpowiedniego kremu, nałóż bazę pod makijaż, jeśli to konieczne użyj korektora
 2. Teraz czas na podkład, pamiętaj żeby rozprowadzić go równomiernie. Tak przygotowaną bazę pokryj pudrem, który naturalnie utrwali całość.
 3. Podkreśl twarz różem – w zależności od kształtu twarzy użyj różu w odpowiednich miejscach. Róż może być ciemniejszy niż używasz na co dzień- w końcu to makijaż wieczorowy.
 4. Najważniejsza część czyli malowanie oczu:
  • jasnym cieniem malujemy górną powiekę aż do łuku brwiowego
  • kredką lub eyelinerem malujemy kreski wzdłuż linii rzęs na dole i na górze
  • ciemniejszym cieniem malujemy ruchomą część dolnej i górnej powieki, oraz do połowy wysokości powieki poniżej brwi
  • na  ruchomą część powieki, a także przy dolnej linii rzęs, nakładamy najciemniejszy cień, podkreślając starannie zewnętrzny kącik
  • miękkim pędzelkiem (lub palcami) delikatnie rozcieramy całość, tak żeby oko było przydymione
  • mocno tuszujemy rzęsy
 5. Wykańczamy makijaż delikatnie podkreślając usta błyszczykiem lub lekko różową szminką

Efekt końcowy w wykonaniu profesjonalisty:

kim smokey