Lato w pełni! Dziś porozmawiamy o kosmetycznych (i nie tylko) niezbędnikach na lato .

 

Pierwszym niezbędnikiem jest dobry krem na dzień z filtrem SPF. Ja nadal używam krem z Ireny Eris, o którym już wcześniej pisałam kilka słów. Ma on wartość 15 SPF i myślę, że gdy tylko zza chmur wyjdzie słońce to przerzucę się na większą wartość, np. 30. Ochrona przed słońcem to podstawa.

 

Kolejną moją propozycją jest tusz wodoodporny. Moje panny młode zawsze maluję takim tuszem – łzy wzruszenia, wysoka temperatura, to wszystko może popsuć makijaż w tym szczególnym dniu. Warto również zaopatrzyć się w taki kosmetyk na co dzień. Dzięki niemu nie będziecie musiały bać się o popsuty efekt pomalowanych rzęs przy 30st. Jednak pamiętajcie, tusz wodoodporny zmywa się bardzo ciężko. Polecam więc płyny dwufazowe, które na pewno sobie z nim poradzą i nie podrażnią oczy przy pocieraniu.

 

Skoro mowa o oczach… Polecam również zakup naprawdę porządnych okularów słonecznych. Zawsze dbamy o naszą buzię, aby nie naruszyło jej słońce, bo przecież przyspiesza ono proces powstawania zmarszczek. Promieniowanie UV jest również niebezpieczne dla oczu. W słoneczny dzień, do naszego wzroku dociera aż 10 razy więcej światła niż to konieczne. Warto o tym pamiętać!

 

A jakie są Wasze niezbędniki? Koniecznie dajcie znać, do usłyszenia niedługo!

 

niezbędnik na lato