Nazwa „suknia koktajlowa” powoli przestaje brzmieć „orientalnie”. Jest fantastycznym ratunkiem w sytuacjach w stylu: „ojej, nie wiem, co na siebie włożyć, co wypada”. Stoisz bezradnie przed szafą i nie wiesz, czy ubrać się formalnie, czy bardziej luźno? Cóż, nie ważne czy będziesz piła szampana, piwo, czy kawę – suknia koktajlowa będzie jak znalazł!

Jeszcze nie elegancka, ale już nie codzienna – taka właśnie jest suknia koktajlowa. Karierę rozpoczęła w latach 50 XX wieku. Nazwa zaczerpnięta została z przyjęć w stylu koktajl party – popołudniowych imprez w stosunkowo luźnej atmosferze. U nas w Polsce tego typu spotkania, może nie były i nie są tak popularne jak na Zachodzie, ale okazji do założenia koktajlowej sukienki nie brakuje.

Można je z powodzeniem zabrać wszędzie tam, gdzie suknia wieczorowa byłaby uznana za przesadę, czy ekstrawagancję. Przykład – wesele. Długa, balowa suknia nie dziwi u samej świadkowej, zaś dla bawiących się gości wybór kreacji bywa kłopotliwy. Co założyć, aby dobrze się bawić, czuć się swobodnie, a zarazem elegancko? Suknia koktajlowa pomoże uratować wieczór.
Obiad z rodziną, gwiazdka w pracy, zaręczyny. To idealne okazje aby wyjąć ją z szafy. Właścicielka sukni koktajlowej czuje się zwiewnie, stylowo i kobieco. To widać na pierwszy rzut oka!

Już wiemy gdzie można założyć sukienkę koktajlową, teraz opis. Jak wygląda, po czym ją poznać?
Długość. Najczęściej sięga za kolano, ale bywają też krótsze wersje, które zakończone są w tzw. bombkę. Dają poczucie elegancji, mają niewielki dekolt, podkreślają talię i biust. Klasyczne wersje odsłaniają też ramiona. Są obcisłe, dopasowane do figury lub rozszerzające się. Szyte ze szlachetnych materiałów, z atłasu, tafty… Jak mówią znawcy „wydobywają naturalne piękno kobiety”.

Kolory? Nie ma jednoznacznej recepty. Klasycy obstają za wyborem ciemnych barw – czerni, granatu. Coraz częściej pojawiają się projekty jasnych sukienek koktajlowych – skoro przeznaczone były na popołudniowe przyjęcia? No właśnie!
Piękna sukienkom dodadzą dodatki, żakiety, biżuteria i fryzura. Kobiecie w koktajlowej sukni pasują upięte włosy, oryginalnie ostrzyżone lub puszczone wodzy fantazji.


 Zobacz sukienki koktajlowe w butiku naia

 koktajlowa 3  koktajlowa 2
 koktajlowa 1  koktajlowa 4