Kolejna porcja dobrych rad, a raczej wskazówek od naia. Tym razem będzie przegląd dekoltów, co komu pasuje i dlaczego oraz czego unikać.

Rodzajów czy typów dekoltów jest wiele, niektóre ciężko jednoznacznie przypisać do określonego typu, w czym nie pomagają nam kreatywni projektanci, prezentując różne wariacje na ten temat. Możemy jednak wyróżnić te najbardziej charakterystyczne, można powiedzieć podstawowe: karo, łódka, trójkątny, w szpic, amerykański, hiszpański, podkoszulkowy.

Dekolt karo
Kształt kwadratowy lub prostokątny. Nie jest ostatnio zbyt popularny, dlatego wydaje się dość oryginalny. Do takiego dekoltu dobrze pasuje biustonosz bardotka.
Polecany dla Pań o krótkiej szyi lub obfitym biuście.
Przy szerokich ramionach unikaj dekoltów tego typu.

Dekolt łódka
Niewyszukany kształt, dość bezpieczny, nie odsłania zbyt wiele. Ale kiedy będzie dość szeroki pozwoli osłonić ramię i stanie się odważny.
Polecamy dla Pań z małym biustem, drobnymi ramionami. Dobrze wygląda również kiedy szyja jest zbyt długa..
Niewskazany kiedy jesteś niska, masz zbyt szerokie ramiona lub krótką szyję.

Dekolt trójkątny
Efektowny i modny. W zależności od kształtu daje różne efekty: szeroki będzie podkreślał ramiona, wąski (w szpic) doda sylwetce smukłości.
Polecany dla Pań z dużym biustem, ciężką sylwetką lub krótką szyją.
Przy długiej, chudej szyi unikaj trójkątnego dekoltu.

W szpic (w serek)
Szczególny rodzaj dekoltu trójkątnego. Prawie pionowe linie wysmuklają sylwetkę, głębokie wycięcie pozwala wyeksponować biust.
Zakładaj kiedy masz duży biust, szerokie ramiona i chcesz wysmuklić sylwetkę.
Jeżeli nie chcesz eksponować biustu unikaj tego kształtu.

Dekolt amerykański
Bardzo seksowny, eksponuje biust i ramiona, wyszczupla sylwetkę.
Przeznaczony dla posiadaczek idealnego biustu, pozwala go podkreślić.
Przy zbyt dużym biuście, może być trudno dopasować odpowiedni biustonosz. Zrezygnuj z tego kształtu dekoltu jeżeli garbisz się lub masz mały biust.

Dekolt hiszpański (carmen)
Bardzo kobiecy i romantyczny, lekko kokieteryjny, odsłania ramiona. Kojarzy się z sukniami hiszpańskich tancerek, ale równie dobrze wygląda przy bluzkach.
Jeśli chcesz pokazać piękne ramiona to doskonały wybór. Zrównoważy szerokie biodra i wąską talię.
Jeżeli masz szerokie ramiona dekolt hiszpański jeszcze to podkreśli.

Dekolt podkoszulkowy:
Występuje nie tylko w podkoszulkach jest jednym z najpopularniejszych typów dekoltów. Praktyczny, prosty, nie odsłania za wiele, sprawdza się wszędzie: sukienki letnie i wieczorowe, bluzki i koszulki…
Masz krótką szyję lub szerokie ramiona ten dekolt to dobre rozwiązanie. Nie polecany przy dużym biuście.

I na koniec dekolt (a właściwie jego brak) odsłonięte ramiona:
Najczęściej występują wśród sukni wieczorowych i ślubnych. Nic dziwnego suknie z odsłoniętymi ramionami pasują do każdego typu sylwetki i są bardzo efektowne.
Jednak taki dekolt wymaga odwagi. W razie wątpliwości czy będziesz się czuła dobrze w takiej sukience pamiętaj, że zawsze możesz narzucić szal, etolę lub bolerko. Dla osiągnięcia najlepszego efektu należy dobrze dobrać biustonosz i biżuterię.

Nasze rady należy oczywiście traktować jako wskazówki, a nie jako jedynie słuszne. Każda kobieta powinna nosić to w czym czuje się i wygląda najlepiej. W odnajdywaniu tych najlepszych stylizacji nieoceniona okaże się pomoc lustra, odrobina samokrytycyzmu oraz…. pomoc przyjaciółki.