W ostatnim czasie w mediach tradycyjnych i elektronicznych sporo mówiło się o wycieku danych osobowych z bazy PESEL i przy okazji z jakimi wiąże się to zagrożeniami. Przy tej okazji postanowiłem napisać kilka słów o tym jak w butiku naia dbamy o dane naszych klientek.

To, że mówimy że bezpieczeństwo zakupów jest ważne nie pozostaje tylko pusta deklaracją. O to żeby Wasze dane (nazwiska, adresy, ale też historia zakupów) nie trafiły w niepowołane ręce dbamy na wielu płaszczyznach.

Najważniejsza sprawa, czyli bezpieczeństwo samej sieci internet i tego co robicie na naszej stronie. Współpracujemy z renomowanymi dostawcami serwerów, zapewniają oni odpowiedni poziom ochrony wirtualnej (zapasowe łącza, awaryjne zasilanie, zabezpieczenia przed cyber atakami) jak i fizycznej maszyn (ograniczony i monitorowany dostęp do pomieszczeń) – zabezpieczenia te są znacznie lepsze niż minimum wymagane przepisami prawa. Każde połączenie komputera (tabletu czy komórki) wszystkich Klientek ze sklepem jest szyfrowane (certyfikat SSL czyli zielona kłódka w pasku adresu przeglądarki internetowej) – nikt nie przechwyci danych podawanych przy zamówieniu, nie możliwe jest też sprawdzenie co oglądacie w naszym butiku. Takie zabezpieczenie jest również dużo szersze niż wymaga prawo (w wariancie minimum wystarczy szyfrować tylko przesłanie danych osobowych).

I na koniec coś o czym mało kto myśli i pamięta – zabezpieczenie fizyczne Waszych danych w samym sklepie i magazynie. W wirtualnej codzienności zapominamy, że na różnych dokumentach, listach przewozowych, zamówieniach są wydrukowane Wasze imiona, adresy, telefony i maile. W formie fizycznej łatwo mogą się znaleźć na śmietniku – raczej nikt nie chciałby żeby jego pełne dane można było sobie wyciągnąć z kosza. Dlatego od pierwszego dnia naszej działalności ważnym sprzętem w sklepie jest niszczarka. Przechodzą przez nią wszystkie wydruki, na których pojawiają się jakiekolwiek informacje o klientkach, z drugiej strony otrzymujemy konfetti, które bezpiecznie można wyrzucić.

Powierzając nam swoje dane możecie mieć pewność, że przetwarzamy je bezpiecznie i zgodnie z prawem. Baza naszych klientek jest zarejestrowana u Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i spełnia (z nadwyżką) wszystkie wymagania w zakresie jej przechowywania i przetwarzania.